Остеохондром

Вашите въпроси

Модератор: kremensky

Roni_v
Мнения: 1
Регистриран на: пет апр 13, 2018 10:37 pm

Остеохондром

Мнениеот Roni_v » пет апр 13, 2018 11:07 pm

Здравейте,
Имам следното запитване :
Големият ми син е на 14г и на гърба му се появи и увеличи в лява страна на скапула (не съм сигурна дали точно така се казва мястото), голямо топче, твърдо с гъбовидна форма и при нарастването си, тъй като е налично от 5-6 г, започна да го били. Също така миналата година на крака му се оказа израснала костичка, супер болезнена и водеща до накуцване. След прегледи, към момента е много по- добре, носейки специално избрани за него стелки. След направен скенер днес, диагнозата е остеохондром с препоръка за ЯМР. Намирам връзка в двете изменения и четох, че са генетични. Въпросът ми е дали това е така? Как може да се предпази детето от следващи такива изменения, тъй като в момента вървим към операция за гърба!? Правят ли се генетични изследвания и как това помага? Други детайли и препоръки! Предварително благодаря!
Още не е направена справка с проф. Бранков от Токуда и също така МРТ - то. Другата седмица ще се случи. Какви са предимствата на ЯМР - меките тъкани?!
Много се надявам на вашето съдействие и очаквам вашите препоръки!

Поздрави,
Вероника

kremensky
Мнения: 2168
Регистриран на: чет мар 19, 2009 9:58 am

Re: Остеохондром

Мнениеот kremensky » вт апр 17, 2018 12:07 pm

Здравейте Вероника,

Първо, моите извинения за закъснелия отговор.
Имам здравословни проблеми.

Вероятно сте прочела в Интернет.
Остеохондрома е много често доброкачествено състояние и в редица случаи хора не знаят, че имат подобен проблем.
То се проявява обикновено до пубертета и след хирургическа намеса в болшинството случаи изчезва.
Попаднали сте на доказани експерти в областта и те могат да се справят с проблема.

Действително в болшинството случаи се откриват генетични промени, които могат да се доказват у нас.
След като ортопедите - клиницисти решат проблема с моментното състояние, можем да проведем безплатна консултация при нас и да се обсъди провеждането на генетични изследвания.
На този етап генетичните изследвания не дават допълнителна информация за ортопедите при решаване на конкретния проблем.

ЯМР дава допълнителна информация, освен за костите и за меките тъкани и правилно Ви е назначен.

Няма място за паника.
Силно се надявам, че всичко ще завърши благополучно.

Кураж и
успех.

Кременски.


Върни се в “ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИ РИСКОВЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта